Jan Kowalski

Witam serdecznie na mojej stronie internetowej.


Kim jestem
            Nazywam się Jan Kowalski i jestem z zamiłowania i z zawodu informatykiem. Inżynieria komputerowa stała się moją pasją już w szkole podstawowej, kiedy to zaczynałem pisać pierwsze programy w języku BASIC. Swoje zainteresowanie rozwijałem najpierw w szkole średniej uczestnicząc w wielu konkursach i kołach naukowych, a następnie na wydziale Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej (specjalność Inżynier oprogramowania).

 

Praca
    W branży IT pracuję już od 8 lat. Zaczynałem jako administrator sieci i programista aplikacji internetowych. Nauczyłem się wtedy współpracy i programowania dla klientów korporacyjnych. W przeciwieństwie do uczelnianych projektów, w świecie biznesu często szczególną uwagę zwraca się na jakość, skalowalność i niezawodność rozwiązań informatycznych. W następnej pracy byłem już kierownikiem grupy programistów pracujących nad innowacyjnym systemem streamingu audio i wideo. Były to pierwsze moje doświadczenia w kierowaniu zespołem. W tym czasie bardzo wiele się nauczyłem i zdałem sobie sprawę że kierowanie ludźmi sprawia mi ogromną satysfakcję. Postanowiłem dalej rozwijać się w tym kierunku i już niedługo awansowałem an kierownika działu IT. Wiązało się to większą odpowiedzialnością oraz dużo poważniejszymi zadaniami. Jednocześnie możliwość wpływania na wyniki finansowe przedsiębiorstwa dawała mi ogromną satysfakcję.

 
Zainteresowania
            Moją drugą pasją jest malarstwo. Staram się nie przepuścić żadnej wystawy w Warszawie. Gdy jestem w delegacji i starcza mi czasu odwiedzam lokalne galerie.
Oprócz oglądania dzieł słynnych artystów sztuki lubię się czasami trochę poruszać i zmęczyć. Najczęściej gram w tenisa, jako że sport ten uprawiam od piątego roku życia. Ostatnio zainteresowałem się też wspinaczką i windsurfingiem.

 

Pozdrawiam, Jan Kowalski